Ny samarbeidspartner: Mizuno gir Follo-spillerne det beste på føttene – Follo

Ny samarbeidspartner: Mizuno gir Follo-spillerne det beste på føttene

Follo HK er stolte av å ønske Mizuno velkommen som ny samarbeidspartner. Mizuno er en internasjonal aktør innen sportssko, kjent for innovasjon, kvalitet og slitestyrke – og nå får våre spillere tilgang på de beste håndballskoene på markedet.

Siste fredag hadde Follo storfint besøk i Stil Arena. Da kom representanter fra Mizunos produktutviklingsteam både fra Holland og Japan for å møte Follo spillerne sammen med Mizunos norske produktteam.

Sammen diskuterte de hva som kjennetegner den perfekte håndballskoen:

  • Hvor trenger man mest støtte?
  • Hvordan skaper man best mulig spenst?
  • Hva er viktigst når kampene blir tøffe og tempofylte?

Follo spillerne fikk også teste prototyper av neste generasjons Mizuno-sko og gi direkte tilbakemeldinger før de går inn i siste fase av utviklingen.

-Skoene kjennes veldig bra ut synes jeg. Jeg har testet de ut en del på trening. Gode og lette. God kontakt med gulvet. Vi fikk flere modeller som vi skulle teste ut. Alle gutta var happy med dagen og vi fikk bidra til å hjelpe Mizuno, sier kantspiller Marius Bergseng Gulbrandsen. 

-Jeg synes at skoene overgikk mine forventninger. De siste 4 eller 5 årene har jeg stortsett brukt samme sko uten å utforske noe annet. Mizuno ønsker å lage best mulig sko og de ville høre om hva vi synes om skoene. Veldig positivt og gøy å bidra, sier strekspiller Mikkel Vestli. 

-Gøy at vi fikk bidra med våre erfaringer som håndballspillere. Skoene er veldig gode og passer godt for meg. Bra at Mizuno har mange ulike sko som passer for alle typer spillere. Vi fikk gitt tilbakemeldinger til de som var tilstede fra Mizuno og de var veldig interessert i det vi kom med, sier linjespiller Mats Schei Fossum. 

-For oss i Follo HK betyr dette samarbeidet enormt mye. Mizuno er et globalt kvalitetsmerke, og det at våre spillere får være med å påvirke utviklingen av fremtidens håndballsko er utrolig inspirerende. Det gir både trygghet, prestasjonsfordeler og stolthet. Vi er veldig glade for å ha Mizuno med på laget, sier styreleder Marius Borge.

Styreleder Marius Borge

Dette samarbeidet gir Follo ikke bare et konkurransefortrinn på banen, men viser også at Follo HK er en klubb som blir lyttet til når fremtidens utstyr skal formes.

Follo takker Mizuno for tilliten – og gleder oss til veien videre sammen!