
Dette er årets mål i Rema 1000-ligaen 2025-26
Folket har talt. Mathias Bolivar Jakobsen har Årets mål i Rema 1000-ligaen seongen 2025-26.
Vi er stolte og glade for at en av våre spillere igjen vinner prisen for årets mål. Vinner for sesongen 2024-25 gikk også til Follo HK. Den gang med det fantastiske målet til Oscar Kvernes.
Vi gratulerer!!!
Vi tar et kort tilbakeblikk:
7. desember 2025. Rema 1000-ligaen. Follo HK mot Nærbø.
Som så mange ganger før sitter Erik Manshaus på tribunen og deler scoringene fortløpende på story. Bak mål står fotograf Tor Solstad på jakt etter det perfekte actionbildet.
Det ligger an til å bli en god kveld i Stil Arena.
Follo HK leverer en sterk kamp og sikrer en solid 31–24-seier over Nærbø, og vi har allerede sett mange flotte bilder fra oppgjøret.
Men så skjer det som ofte skjer når tempoet blir høyt.
Etter en redning fra Follo-keeper Martin Søbye Fjelstad, setter Follo fart fremover. Ballen kastes raskt oppover banen. Mathias Bolivar Jakobsen timer løpet perfekt, kaster seg frem – og i én og samme bevegelse mottar han pasningen som en flyver.
Sekundet etter ligger ballen i mål.
Fra tribunen kommer meldingen umiddelbart fra Manshaus:
– ÅRETS SCORING.
Her kan du se scoringen fanget av Erik Manshaus

Og stemningen i hallen sier sitt.
Målet ble fanget på video fra tribunen. Bildet av selve avslutningen?
Vel – akkurat det får, i all ærlighet, terningkast 1.
Men vi velger likevel å vise det, fordi det forteller noe om akkurat hvor høy fart Jakobsen hadde idet han avsluttet.
Noen ganger er ikke det perfekte bildet det viktigste.
Noen ganger er det nok at øyeblikket sier alt.
