Karlsson: -Vi skal vise at vi er et «krigelag» – Follo
Lukas Karlsson - Adrian Ark Saastad - Foto: Tor Solstad

Karlsson: -Vi skal vise at vi er et «krigelag»

Kampene kommer tett fram mot jul og allerede førstkommende søndag kommer Nærbø på besøk til Stil Arena. Mange nevnte Nærbø som en medaljekandidat i forkant av sesongen. De har en god kontiniutiet på spillersiden der flere av spillerne er fra Nærbøs gutter-98 lag og de har spilt sammen helt siden barnehåndballen. Haugseng er et navn som mange forbinder med Nærbø. Rune Haugseng er trener sammen med Tom-Eirik Skarpsno. Og på laget finner du Runes sønn Andreas samt nevøene Tord og Rassin som alle er meget gode håndballspillere. Om man skal trekke fram ytterligere en spiller er det verdt å nevne kometen Vetle Bore som er en meget talentfull bakspiller og før sesongen ble han nevnt som en kandidat til årets nykommer i Rema 1000 ligaen.

Follo Media tok en prat med Follos hovedtrener Lukas Karlsson i forkant av kampen mot Nærbø.

Hvordan vil du summere kampen mot Drammen? 

-Vi ser litt ut som et lag som trodde at det skulle gå av seg selv. Inn i kampen kommer vi ikke med det siste lille trykket og energien som vi trenger. Kampen starter stygt for vår del og det blir oppoverbakke i hele matchen.

-De unge som kommer inn underveis i kampen viser absolutt at de gjerne vil spille mer og fighte om spilletid. Jeg synes at SF (Martin Søbye Fjelstad) gjør en god kamp og han får en del redninger.

Hva har vært fokuset på trening etter Drammens kampen?

-Vi har renset luften. Hverken trenere eller spillere var fornøyde etter Drammens kampen. Adrian og jeg kan vise så mange videoklipp og taktikker vi vil, men om vi ikke er klar for å kjempe og gå i krigen for hverandre hjelper det ikke med taktikk og analyse. Det kom en god reaksjon fra spillerne på trening samme dag og vi har hatt noen gode treninger denne uken.

Hva synes du om søndagens gjester fra Nærbø?

-Nærbø er et sterkt lag og mange av spillerne har spilt sammen over lang tid. Andreas Haugseng er en fin spiller som ligger bak mye av det som skjer. De stoler veldig på sitt forsvarsspill og keeperspill. Nærbø har fått rutine på en del spillere. De kommer til å ligge topp 5 når serien gjøres opp til slutt. 

Hva forventer du av kampen? 

-Jeg forventer en reaksjon etter sist seriekamp. Vi fikk det samme mot Drammen der de ikke var fornøyde etter kampen mot Bergen. Jeg vil se en reaksjon der vi viser hva vi kan og at vi kommer med rett innstilling. Vi skal vise at vi er et krigelag med riktig tenning og riktig energi. 

Avkast Follo mot Nærbø klokken 18:00 søndag 7. desember Stil Arena. Håndball er best live i en håndball hall.